جمعه, 2 فروردین 1398

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان:

 

بارش 389 میلیمتری برف و باران دراستان همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از بارش 389 میلیمتری برف و باران در سطح استان خبر داد و گفت: بارندگی اردیبهشت ماه در مقایسه با سال‌های قبل، بی نظیر بود.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده اظهار کرد: از ابتدای سال آبی 97 ـ96 تاکنون 389 میلی‌متر بارش برف و باران در سطح استان رخ داده که خوشبختانه سبب بهبود ذخایر آبی استان همدان شده است.

وی با اشاره به اینکه بارش استان در مدت مشابه سال گذشته 401 میلی‌متر و متوسط بلندمدت 347  میلی‌متر بوده است، افزود: بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش و در مقایسه با متوسط بلندمدت 12 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای استان همدان بیان کرد: در محدوده مطالعاتی همدان ـ بهار ایستگاه سد اکباتان 411 میلی‌متر بارندگی رخ داده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 398 میلی‌متر بوده است که سه درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی میزان بارندگی در ایستگاه وسج محدوده مطالعاتی نهاوند در سال گذشته را 417 میلی‌متر اعلام کرد و گفت: امسال در این ایستگاه 402 میلی‌متر بارندگی گزارش شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود سه درصد کاهش را نشان می‌دهد.

ستوده بیان کرد: میزان بارش در ایستگاه وراینه محدوده مطالعاتی نهاوند 540 میلی‌متر بوده که نسبت به بارش 719 میلی‌متر در مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال آبی 96 تاکنون در ایستگاه آق‌کهریز همدان – بهار 369 میلیمتر بارندگی رخ داده است افزود: میزان بارندگی سال گذشته در این ایستگاه 293 میلی‌متر بوده که مقایسه این دو عدد افزایش 24 درصدی بارندگی در این منطقه را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان با اعلام اینکه ایستگاه قهاوند در محدوده مطالعاتی رزن ـ قهاوند 312 میلی‌متر بارندگی داشته است گفت: میزان بارندگی ثبت شده در این ایستگاه در مدت مشابه سال گذشته 296 میلی‌متر بوده که مقایسه آنها خبر از افزایش پنج درصدی دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در ایستگاه خمیگان محدوده مطالعاتی رزن-قهاوند 286 میلی‌متر بارندگی داشتیم تصریح کرد: میزان بارندگی امسال در این ایستگاه برابر 301 میلی‌متر بوده که نشاندهنده افزایش پنج درصدی بارندگی منطقه دارد.

 

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

دیدگاه کاربران