چهارشنبه, 29 اسفند 1397

 

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان خبرداد:

 

افزایش 9 درصدی مصرف آب شرب در استان

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت:مصرف آب شرب نسبت به سال گذشته در استان بمیزان 9 در صد افزایش داشته است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان؛ مهندس منصور ستوده بیان کرد: کل ورودی آب از ابتدای سال آبی یعنی مهر سال گذشته تاکنون 8 میلیون و 800 هزار متر مکعب بوده که سال گذشته 15 میلیون و 800 هزار متر مکعب بوده است.

وی افزود: ذخیره سد اکباتان 12 میلیون و 780 هزار متر مکعب معادل 38 درصد حجم آن پر است که سال گذشته در این زمان 21 میلیون و 140 هزار متر مکعب معادل 63 درصد پر بوده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان ادامه داد: در حال حاضر مقدار ورودی آب به سد اکباتان هزار و 500 لیتر در ثانیه و خروجی آن برای مصرف شرب مردم 555 لیتر در ثانیه است و این به جز منابع آبی شرکت آب و فاضلاب مانند چاه‌های عمیق است که برای استفاده عموم صرف می‌شود.

ستوده با بیان اینکه 44 درصدورودی آب به سد اکباتان کاهش داشته است افزود: مقدار مصرف عمومی از آب شرب در سال آبی جاری 9 درصد افزایش داشته که با توجه به کمبود منابع آبی نسبت به سال گذشته مردم باید بیشتر صرفه‌جویی کنند.

وی عنوان کرد: از ابتدای سال آبی تاکنون 178 میلی متر بارندگی در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد کاهش دارد و سال گذشته در این زمان 272 میلی‌متر بارندگی داشته‌ایم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان افزود: در میانگین بلندمدت 40 ساله نیز 240 میلی‌متر بارش داشته‌ایم که بارش‌های امسال نسبت به میانگین بلندمدت 26 درصد کاهش داشته است.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

دیدگاه کاربران