دوشنبه, 30 مهر 1397

 

 

کاهش 78 درصدی ورودی آب به سد اکباتان همدان

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: ورودی آب به سد اکباتان همدان 78 درصد کاهش یافته است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان مهندس منصور ستوده از بارش 46 میلیمتری برف و باران در همدان خبر داد و گفت: میزان بارش‌ها در مدت مشابه سال گذشته 89 میلیمتر و در میانگین بلندمدت 112 میلیمتر بوده است که به ترتیب 48 و 59 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه سد اکباتان همدان با کاهش ذخیره آبی نسبت به ماه‌های گذشته مواجه بوده است، تصریح کرد: حجم سد اکباتان در حال حاضر به 10 میلیون و 690 هزار مترمکعب کاهش یافته و 68 درصد از ذخیره سد خالی بوده که این رقم سال گذشته 61 درصد بوده است.

ستوده با اشاره به اینکه سد اکباتان سال آبی گذشته سرریز کرده است، عنوان کرد: در حال حاضر میزان ورودی سد اکباتان 230 لیتر در ثانیه و میزان خروجی 940 لیتر در ثانیه است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال آبی تاکنون 410 هزار مترمکعب آب وارد سد اکباتان همدان شده است، بیان کرد: در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و 900 هزار مترمکعب آب وارد شده بود که 78 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست شرکت آب‌منطقه‌ای همدان عنوان کرد: وضعیت منابع آبی استان همدان نسبت به سال‌های گذشته با کاهش جدی مواجه بوده که انتظار می‌رود صرفه‌جویی لازم برای جلوگیری از بروز بحران توسط مردم انجام شود.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ورودی سد سرابی تویسرکان 115 لیتر در ثانیه است گفت: سد سرابی تویسرکان 6 میلیون و 490 هزار مترمکعب ذخیره داشته و میزان خروجی از آن 80 لیتر در ثانیه بوده و پکیچ تصفیه‌خانه برای تامین بخشی از آب شهرستان تویسرکان در کنار این سد ایجاد شده است.

وی حجم سد کلان ملایر را 38 میلیون و 900 هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: میزان ورود آب به سد کلان ملایر 350 لیتر در ثانیه بوده است.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

منبع خبر: روابط عمومی ششرکت اب منطقه ای همدان

دیدگاه کاربران