دوشنبه, 30 مهر 1397

 

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای همدان خبرداد:

 

پیشرفت 89 درصدی سد نعمت آباد شهرستان اسدآباد

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای همدان از پیشرفت 89 درصدی سد نعمت آباد در شهرستان اسدآباد خبرداد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس اسداله بداغی با اعلام اینکه این پروژه در حال حاضر 89 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: حجم مخزن این سد 4 میلیون مترمکعب بوده که ذخیره آن برای بهبود حق آبه کشاورزی خواهد بود.

وی گفت: مشکلاتی در زمینه پیمانکار این پروژه وجود داشت که با به کارگیری پیمانکار جدید روند پیشرفت پروژه تسریع یافته و خوشبختانه پیمانکار از توان بالایی برخوردار است.

بداغی با اعلام اینکه عملیات بدنه سد تمام شده است و آبگیری آن مشروط  به اتمام کارهای مکانیکال است، عنوان کرد: با توجه به شرایط موجود درصورت تخصیص به موقع اعتبار این پروژه در سال 97 آبگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعتبار مصوب این پروژه برای سالجاری چهار میلیارد و دویست میلیون تومان بوده که تا کنون مبلغی تخصیص نیافته است، گفت: برای اتمام پروژه 25 میلیاد تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم به زودی تخصیص یابد.

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای با اعلام اینکه ارتفاع این سد 21متر، طول تاج 600 متر و عرض تاج 5/7 متر است، عنوان کرد: سد نعمت‌آباد از نوع خاکی همگن است که رودخانه شهاب از سرشاخه‌های خرم‌رود آب این سد را تامین خواهد کرد.

بداغی در پایان یادآورشد: در سال 95 مبلغ 10 میلیارد ریال اوراق مشارکت به پیمانکار پرداخت گردیده است.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

دیدگاه کاربران