|  رنگ  |  + 0 -  | 
ADA
بستن این پنجره
راهنما

این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

استاندار همدان: شرایط انتقال ۱۸۰۰ لیتر در ثانیه آب به استان فراهم شد.

استاندار همدان گفت: با تکمیل تصفیه‌خانه مهاجران، شرایط انتقال آب به ظرفیت یک هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه از طریق اَبَرپروژه آبرسانی به همدان فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد روز جمعه در بازدید از تصفیه‌خانه مهاجران افزود: این تصفیه‌خانه تکمیل شده  و تنها مراحل نارک کاری، محوطه‌سازی و ساخت برخی از امکانات جانبی آن باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم پس از ۱۷ سال ابرپروزه آبرسانی به همدان را به سرانجام رساند، اظهار داشت: خدا را شاکریم که در دولت سیزدهم این ابرپروژه تکمیل و آماده بهره برداری شد.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه بنا بر تعبیر فرمایشات رهبر معظم انقلاب، این دولت گره‌های کهنه و مشکلات دیرین را حل می‌کند، تصریح کرد: نمونه بارز آن پروژه آبرسانی خوزستان (پروژه غدیر) است و آبرسانی به کردستان با وجود تبلیغات سو دشمنان در روزهای سخت، بهره برداری شد و در سخت‌ترین شرایط ابر پروژه انتقال آب از سد آزاد به سرانجام رسید.

وی تاکید کرد: انتقال آب به دریاچه ارومیه و همچنین انتقال آب به همدان نیز از دیگر ابر پروژه‌هایی بود که به همت دولت سیزدهم تکمیل شد.

استاندار همدان بیان کرد: عملیات اجرایی هرکدام از این طرح‌ها بیش از ۱۵ سال قدمت داشت که به همت دولت سیزدهم مشکل آن در مدت بسیار کوتاهی گشایش یافت و به مرحله بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم در بخش‌های مختلف منشا اقدامات بزرگ بوده است، افزود: در ابتدای کار دولت سیزدهم بحران همه‌گیری بیماری کرونا را داشتیم که آمار مرگ و میر این بیماری به مرز روزانه ۷۰۰ نفر در روز نیز رسیده بود که با وجود همه فشارها، تنگناهای مالی، جنگ اقتصادی و توطئه و نقشه‌های شوم دشمنان، بیماری کرونا کنترل شد.

قاسمی‌فرزاد تصریح کرد: دولت با صلابت و اتکا به نیروی الهی، اقدامات ارزشمندی را در بخش‌های مختلف دنبال می‌کند و در عرصه اقتصادی نیز با تدابیر اتخاذ شده و بهره‌مندی از رهنمون‌های رهبر انقلاب اسلامی مشکلات برطرف خواهد شد.

وی اظهار داشت: در استان همدان نیز گره‌های کهنه زیاد داریم که یکی پس از دیگری در حال گشایش است و ممکن است نمود و نماد آن در جامعه خیلی مشهود نباشد اما بحث گره کهنه آب که به بحران نیز رسید، با دستور رئیس جمهور و اراده و همت وزیر نیرو و معاونان آن و مجموعه شرکت آب منطقه‌ای و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) پروژه در اندک زمان ممکن تکمیل شد.

استاندار همدان ادامه داد: حالا برای تکمیل نهایی این پروژه در نقطه بسیار مطمئن هستیم و مشکلات عمده را پشت سر گذاشتیم و حمایت های مالی توسط وزیر نیرو انجام شده است.

وی با اشاره به بحران آب همدان در تابستان گذشته تاکید کرد: مدیریت بحران آب همدان ۲ بال داشت که یکی از بال‌های آن شرکت آب منطقه‌ای بود که تدارک پشتیبانی تجهیزات و کار انتقال آب را به کمک قرارگاه خاتم الانبیا (ص) انجام می‌داد و دیگری شرکت مهندسی آب و فاضلاب بود که ۷۳ حلقه از چاه‌های کشاورزان را در فرصت بسیار کوتاه با بهره‌گیری از ۵۰ گروه از سراسر کشور به شبکه آبرسانی همدان متصل کرد.

قاسمی فرزاد عنوان کرد: کار شبانه روزی، احداث خطوط موازی، موجب تامین آب شد و هم اینک نیز پس از گذشت ۶ ماه، هنوز از آب چاه‌های کشاورزی برای تامین آب شهر همدان استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: انتقال آب از سد تالوار به همدان با ظرفیت بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ لیتر در ثانیه در مهرماه انجام شد.

استاندار همدان افزود: ساخت تصفیه‌خانه مکمل این ابرپروژه بود و هم‌اینک زیر ساخت لازم برای تصفیه یک هزار و ۸۰۰ لیتر آب در تصفیه‌خانه مهاجران آماده شده است.

وی اظهار داشت: تجهیزات، امکانات، پمپ‌ها و الکتروپمپ‌های این پروژه نصب شده است و باید بخشی از تجهیزات و شیرآلات مربوط به ۱۲ سال پیش بازسازی شود.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: انتقال آب از این تصفیه خانه با ظرفیت یک هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه آماده شده است و در کنار این اقدامات نازک کاری روسازی و محوطه سازی در حال انجام و مهم این است که پروژه تکمیل و اماده بهره‌برداری شده است.

وی افزود: در روزهای بحرانی آب همدان، پروژه خط بای پس به طول ۱۷ کیلومتر، به عنوان  یکی از شاهکارها، کارهای ماندگار و کم نظیر در پروژه‌های آبرسانی در مدت کوتاهی به سرانجام رسید.

استاندار همدان گفت: کل پروژه آبرسانی به همدان در نوع خود بی نظیر و اجزای آن کم نظیر و حمایت رییس جمهور، وزیر کشور و وزیر نیرو از این طرح، جانانه بود.

وی با بیان اینکه حمایت‌ها، اتحاد، انسجام و وحدت این پروژه را به سرانجام رساند، گفت: درست است که به ظاهر این پروژه به خاطر سرمای زمستان امسال کمی به تعویق افتاد اما در نهایت این بارش برف و نزولات آسمانی موجب خیر و برکت خواهد شد.

قاسمی‌فرزاد بیان کرد: مردم را باید به استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف آب دعوت کنیم و اهالی رسانه و صدا و سیما باید با تولید محتوای مناسب، فرهنگ استفاده بهینه از آب را به مردم آموزش دهند.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش مصرف آب، باید از مصرف بی رویه، اسراف و استفاده نادرست جلوگیری شود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه نزولات آسمانی کمک زیادی در تامین آب کرد، اظهارداشت: پیش بینی شده بود امسال با سومین خشکسالی پیاپی همراه باشیم و نگرانی‌هایی را در روزهای سخت ایجاد کرده بود اما با توجه به اشارات آیات قرآن کریم، و بارش‌های زمستان، به یک اطمینان خاطر رسیدیم و امیدواریم بارش‌های فصل بهار نیز مناسب باشد و منابع ذخیره آب ما تکمیل شود.

وی با اشاره به اینکه از حفر چاه‌های پدافندی غفلت نکردیم و همچنان حفر این چاه‌ها ادامه دارد، گفت: از کشاورزان عزیز که چاه‌های خود را در اختیار مردم قرار دادند قدردانی می‌کنیم و در کنار پس دادن این چاه‌ها، خط اضطراری ایجاد شده برای مواقع بحرانی حفظ می شود.

قاسمی‌فرزاد تصریح کرد: در ادامه پیگیر تامین و تخصیص اعتبارات و حفر چاه های پدافندی هستیم تا هیچ وقت گرفتار بحران آب نشویم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان نیز گفت: با وجود جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشور، اعتبارات مناسبی برای بهره‌برداری از این طرح اختصاص یافت و با یک تلاش شبانه‌روزی این پروژه آماده بهره برداری شد.

محمد ضروری افزود: همکاران قرارگاه خاتم الانبیا(ص) و مهندسان مشاور مهاب قدس پا به پای اجرای پروژه پیش آمدند و پروژه از صفر طراحی و به طور همزمان اجرا شد.

وی اظهار داشت: خط اضطراری این پروژه، به منظور برطرف شدن مشکل مردم همدان، در مهر ماه ۱۴۰۱ به بهره‌برداری رسید.

ضروری تصریح کرد: با وجود همه مشکلات موجود و سرمای بی سابقه زمستان همدان کار انجام شد و با حمایت‌های ‌وزیر نیرو و هدایت استاندار همدان، این پروژه هم اینک در مرحله بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی بیان کرد: این طرح با ظرفیت یک هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه به زودی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان تاکید کرد: تاسیسات زیربنایی این طرح آماده است و در رابطه با تصفیه‌خانه نیز مشکلی وجود ندارد و مرحله نارک کاری و محوطه سازی باقی مانده است.

وی ادامه داد: در قسمت انتقال نیز برخی از شیرآلات نیاز به تجهیز دارد و شیرآلاتی که برای مرحله اضطراری به کار گذاشته شده است باید تعویض و خط انتقال برق آن، تکمیل شود.

ضروری مطرح کرد: امیدواریم بزودی قسمت‌های مختلف این طرح تکمیل و یک پروژه کامل و بدون ایراد به مردم ولایتمدار استان همدان تحویل داده شود.

 

کد خبر: 2096
  تاریخ خبر : 1401/12/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/12/13
 سروش
 698
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 13
 • بیشترین بازدید همزمان : 507
 • بازدید امروز : 14,021
 • بازدید دیروز :
 • کل بازدید : 5,610,569
 • آخرین به روزرسانی : 1403/03/06 09:55:14
 • شناسه IP شما : 3.238.112.198

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : همدان، خیابان جهاد، شرکت سهامی آب منطقه‌ای همدان
 • کدپستی : 6515914481
 • تلفن : 08138220737
 • فاکس : 08138220225
 • پست الکترونیکی : info[at]hmrw.ir
 • پیامک : 300074811
 • تلفن گویا :