پنجشنبه, 1 فروردین 1398

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان خبرداد:

 

2780حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان پرشد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: از ابتدای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی تا کنون 2780 حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان پر شده که به میزان بیش از 227 میلیون وسیصد هزار مترمکعب در بخش آب های زیر زمینی صرفه جویی شده است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده از انسداد 2780 حلقه چاه غیر مجاز از ابتدای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی تا کنون در استان خبر داد و افزود: یکی از مهمترین راهکارهای گذر از بحران آب، مدیریت مصرف و جلوگیری از برداشت چاه های غیر مجاز و اضافه برداشت چاه های مجاز است.

ستوده میزان آب صرفه جویی شده از انسداد چاه های غیر مجاز فوق را بیش از 227 میلیون و سیصد هزار متر مکعب اعلام کرد و گفت: عمق انسداد 2780 حلقه چاه غیرمجاز که پرشده به بیش از 97 هزار متر می رسد.

وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری نیز تا کنون تعداد 43 حلقه چاه غیر مجاز مسدود شده است که به میزان بیش از 2 میلیون متر مکعب در مصرف آبهای زیرزمینی صرفه جویی شده است.

مدیر عامل شرکت اظهارکرد: تاکنون بیش از 3640 حلقه چاه مجاز مجهز به کنتور هوشمند آب و برق شده است و این روند به سرعت در حال انجام است.

ستوده خاطر نشان کرد: با نصب کنتور های هوشمند آب و برق، کنترل بر روی چاه ها  دقیق تر می شود و میزان برداشت آب از منابع زیر زمینی دائماً رصد می شود.

وی افزود: 24 گروه گشت و بازرسی به صورت شبانه روزی در دشت های استان فعالیت می کنند تا از حفر چاه های غیر مجاز  و اضافه برداشت ها جلوگیری کنند.

گفتنی است: از ابتدای  سال 93 تا کنون در شهرستانهای ، کبودرآهنگ 822 حلقه، رزن 496 حلقه ، همدان 355 حلقه، اسدآباد 178 حلقه، بهار 268 حلقه، تویسرکان 254 حلقه، ملایر 232 حلقه، فامنین 78حلقه  و نهاوند 97 حلقه چاه غیر مجاز مسدود شده است.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

 

 

 

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

دیدگاه کاربران