چهارشنبه, 29 اسفند 1397

 

 

توصیه‌های شرکت آب منطقه‌ای برای روز طبیعت

شرکت آب منطقه‌ای همدان توصیه‌هایی برای روز طبیعت اعلام کرد تا مردم سیزده‌بدر خوب و خوشی را پشت سر بگذارند.  

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان: روز 13 فروردین یا همان سیزده‌بدر روزی است که تمامی ایرانیان به دل طبیعت می‌روند تا روزی باشد که با طبیعت پیوند داشته باشند.

در این روز بیشتر مردم ارتباط بسیاری با طبیعت برقرار می‌کنند تا شاید اینگونه در کنار خوش‌گذرانی، قدر طبیعت خود را بیشتر بدانند ولی گاهی آسیب‌هایی به طبیعت وارد می‌شود که برخی از آنها جبران‌ناپذیر است.

البته با توجه به رشد فرهنگی مردم، هر سال کمتر شاهد ورود آسیب به طبیعت هستیم ولی باز جا دارد تا مردم و مسافران نوروزی در هر جای این سرزمین، به حفاظت از طبیعت توجه جدی داشته باشند.

شرکت آب منطقه‌ای همدان وظیفه تامین، حفاظت و نگهداری از منابع آبی را برعهده دارد در رابطه با روز طبیعت و الزاماتی که باید در این روز رعایت شود، توصیه‌هایی را اعلام کرد.

با توجه به احتمال سست بودن دیوارها و حاشیه رودخانه‌ها، مخصوصا در مناطق بدون حفاظ، توصیه می‌شود تا مردم به ویژه کودکان از تردد در این مناطق خودداری کنند و تا حد امکان از چادرزنی و استقرار در نزدیکی رودخانه‌ها پرهیز کنند.

والدین مراقب کودکان خود باشند تا در حاشیه رودخانه‌ها به بازی نپردازند چرا که یک لحظه غفلت می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را رقم بزند.

از مردم و مسافران تقاضا می‌شود تا ماهی‌ها و سبزه‌های خود را در رودخانه‌ها و سدهای استان همدان رها نکنند چراکه این عوامل سبب آلوده‌ شدن منابع آبی شرب مردم، به خطر افتادن حیات گونه‌های بومی و تخریب اکوسیستم طبیعی می‌شوند.

با توجه به کاهش بارش‌ها و کمبود منابع آبی، انتظار می‌رود تا مردم در حفظ این منابع همراه مسئولان بوده و بازوی قدرتمندی برای نگهداری منابع آبی باشند.

روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان

دیدگاه کاربران