چهارشنبه, 29 اسفند 1397

 

 

برگزاری سیزدهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بهار

سیزدهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بهار در محل فرمانداری برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، در این جلسه محسن مرادی پناه فرماندار شهرستان بهار گفت: منابع آبی به عنوان مهم ترین عامل توسعه پایدار تلقی می شوند و با صیانت از این منابع ارزشمند باید با نگاه منطقی مشکلات را حل کنیم.

وی تصریح کرد: اجماع مسئولان و آگاه سازی مردم ابزار مهمی در استفاده بهینه از منابع آبی و ذخیره سازی این مایع حیاتی برای نسل های آینده است و هم اکنون با تاکید استاندار محترم و مسئولان ارشد استان در این زمینه، اراده جمعی در خصوص لزوم جلوگیری از کاهش و آلودگی منابع آبی ایجاد شده است.

فرماندار بهار یادآورشد: با جدیت و قاطعیت با حفر چاههای غیرمجاز و اضافه برداشت از چاههای دارای پروانه در شهرستان بهار برخورد می شود.

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بهار در ادامه ترویج فرهنگ صرفه جویی، رعایت الگوی کشت و پرهیز از کشت محصولات پرمصرف آب را از جمله راهکارهای مدیریت منابع آبی اعلام کرد و گفت: تشکیل شورای حفاظت از منابع آب می تواند نسبت به کاهش مشکلات تعیین کننده باشد اما در این مسیر باید برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه ها و عوامل برداشت غیرمجاز از معادن رودخانه ای نیز جدی گر فته شود.

مرادی پناه اظهارداشت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و سیاستهای ابلاغی جهاد کشاورزی سطح زیر کشت محصول سیب زمینی 25 درصد کاهش خواهد یافت که در این زمینه کشاورزان همکاری لازم را داشته باشند.

وی گفت: کشاورزان شهرستان جهت تمدید و اصلاح پروانه بهره برداری منابع آبی به اداره منابع آب شهرستان بهار مراجعه نمایند که در صورت عدم مراجعه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

دیدگاه کاربران