دوشنبه, 30 مهر 1397

 

مدیر منابع آب شهرستان تویسرکان خبر داد:

 

پرنمودن 241 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان تویسرکان

مدیر منابع آب شهرستان تویسرکان با اعلام صرفه جویی بیش از 3 میلیون متر مکعبی آب در شهرستان تویسرکان گفت: تعداد 241 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان تویسرکان پر و مسلوب المنفعه شده است.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس امیر شادفر از پر کردن 26 حلقه چاه غیرمجاز از ابتدای سالجاری تا کنون خبر داد و افزود: آمار انسداد چاه غیر مجاز در سال های 93 – 94 و 95 به ترتیب 96 حلقه ، 71 حلقه و 48 حلقه بوده، که در مجموع 241 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان پر شده است.

وی تصریح کرد: با پر نمودن 241 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان تویسرکان به میزان بیش از 3 میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شد که عمق انسداد این تعداد چاه پر شده به بیش از 4 کیلومتر رسید.

شادفر با اشاره به اینکه بیش از دو هزار پرونده چاه غیر مجاز فرم 5 نیز در سامانه تعیین تکلیف چاه‌های بدون پروانه ثبت نام کرده‌اند، بیان کرد: همه این پرونده‌ها در حال کارشناسی است که یا حکم به پلمپ داده می‌شود و یا با اعمال مجازات‌های خاصی که زیر نظر دولت است، ادامه فعالیت داشته باشند.

مدیر منابع آب شهرستان تویسرکان گفت: از ابتدای اجرای طرح احیاء وتعادل بخشی منابع آب زیرزمینی تاکنون در شهرستان تعداد 275 دستگاه کنتور هوشمند آب وبرق، حجمی، الکترو مغناطیس و ... نصب شده است.

شادفر گفت: با توجه به اهمیت حفظ منابع آبی شهرستان، تعداد 7 جلسه شورای حفاظت از منابع آب در محل فرمانداری تویسرکان برگزار شده است که خوشبختانه مصوبات خوبی نیز در بر داشته است.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

دیدگاه کاربران