دوشنبه, 30 مهر 1397

 

مدیر منابع آب شهرستان کبودراهنگ عنوان کرد:

 

780 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان کبودرآهنگ پر و مسدود شد

مدیر منابع آب شهرستان کبودراهنگ گفت: تعداد 780 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان کبودرآهنگ پر و مسدود گردید.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس مجید راشدی  با اشاره به عزم جدی شرکت آب منطقه ای همدان در خصوص انسداد تمام چاه‌های غیرمجاز در شهرستان کبودراهنگ اظهار کرد: از ابتدای سال 93 تاکنون تعداد 780 حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان پر و مسدود گردید که بیش از 47 میلیون مترمکعب صرفه جویی در مصرف آبهای زیرزمینی را در بر داشته است. .

وی افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون نیز تعداد 177 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان کبودرآهنگ پر و مسدود شد که بمیزان سه میلیون و 800 هزار مترمکعب صرفه جویی منابع آب زیرزمینی را در بر داشته است.

راشدی خاطر نشان کرد: هدف از نصب کنتورهای هوشمند، نظارت و کنترل آب مصرفی کشاورزان به موجب میزان آب مورد نیاز طبق سند ملی آب و الگوی کشت منطقه و برآورد میزان برق این چاه ها برای سیستم های مدرن آبیاری است .

مدیر منابع آب شهرستان کبودراهنگ تصریح کرد: تاکنون تعداد 302 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه های مجاز شهرستان نصب شده است که شامل کنتور هوشمند آب وبرق، حجمی ، الکترومغناطیس و ... بوده است.

 وی اظهارامیدواری کرد با اصلاح روش های آبیاری سنتی و استفاده از سیستم های مدرن و هوشمند ضمن کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی نسبت به مدیریت منابع آبی اقدام کرد.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

دیدگاه کاربران