چهارشنبه, 25 مهر 1397

 

 

جشن میلاد حضرت رسول اکرم (ص) در شرکت آب منطقه ای همدان برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن هفدهم ربیع الاول سالروز ولادت با سعادت پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) و سلاله پاکش امام جعفر صادق (ص) و گرامیداشت هفته وحدت مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی یمین، سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان، دبیر شورای فرهنگی دینی صنعت آب و برق و کارکنان در نمازخانه شرکت برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، در ابتدای این مراسم مهندس منصور ستوده سرپرست شرکت باتبریک ایام میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) گفت: پیامبر(ص) بهترین الگو و راهبر برای جامعه است و چهارده معصوم(ع) که ادامه دهنده راه و سنت پیامبر(ص) هستند نیز الگوهایی تمام نشدنی برای جامعه بشری هستند و ما که در شرکت آب منطقه ای مشغول به خدمت هستیم، باید بدانیم که مسئولیت مان بیشتر از عامه مردم است، چرا که اختیارات و امکاناتی داریم و در عین حال، مدیریت منابع آبی که حیات و رشد جامعه به آن وابسته است نیز در گرو کار و تعهد و مسئولیت ماست.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی یمین در ادامه این مراسم با طرح پرسش های از متفکرین غرب در مورد کارکرد دین در جامعه و اثر آن در سعادت بشرگفت: با ظهور دین مبین اسلام توسط پیامبر رحمت، کارکرد دین در همه جوانب معنا پیدا کرد و انقلاب اسلامی ایران از نماد و جلوه روشن بکارگیری دین در تمامی عرصه هاست.

وی تصریح کرد: یکی از دستاوردهای نظام اسلامی، احساس همدردی مسلمانان نسبت به یکدیگر است و دین جایگاه خود را پیدا کرده است و مطمئن باشیم که دین اسلام همه عالم را فرا خواهد گرفت و توجه داشته باشیم که وحدت رمز موفقیت انقلاب بوده است و همچنان باید حفظ شود.

حجت الاسلام حسینی یمین در ادامه با اشاره به اشتراکات بین مذاهب اسلامی آنها را غیر قابل شمارش و در مقابل اختلاف نظر را بسیار کم برشمرد و گفت : با این وجود متاسفانه دشمن توانسته اختلافات را برجسته کن و ما از اشتراکات غفلت کرده ایم.

وی یکی از مشکلات مسلمانان را عدم آشنایی نسبت به اشتراکات عنوان کرد و افزود: دشمن براحتی در این مسائل ورود پیدا کرده ، خصوصا برای نسل جوان اولین چیزی که مورد هدف قرار می دهد دین است.

حجت الاسلام حسینی یمین همچنین به استفاده دشمن از افراد جاهل و نادان در رسیدن به اهداف خود خصوصا اختلاف بین شیعه و سنی و بهره برداری از این اختلاف اشاره کرد و گفت : دشمن امروز هم برای ورود خرافات و انحرافات در دین از افراد و عالمان دینی استفاده می کند.

گفتنی است که در پایان این مراسم به تعدادی از کارکنان شرکت که نام آنان از القاب پیامبر(ص) بود هدایایی اهداء شد.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

دیدگاه کاربران